Krkonošská magistrála

K nejkrásnějším běžeckým tratím patří Krkonošská magistrála. Měří celkem 80 kilometrů.  Běžkaři často využívají jednotlivé kratší úseky. Začíná v Harrachově pokračuje přes Mumlavu k Vrbatově boudě a Medvědínu a poté přes Špindlerův Mlýn, Dvorskou boudu, Liščí horu a Lesní boudu do Pece pod Sněžkou. Pak pokračuje směrem k Rýchorám (přes Černou horu) až k Žacléři. K napojení na stezku Vám může posloužit Pec pod Sněžkou, Malá Úpa, Pomezní Boudy nebo Horní Albeřice. Pokud chcete sjet celou trasu pak se jedná o středně náročný terén. V případě, že si budete vybírat menší úseky bude cesta nenáročná. Nejedná se o okružní trasy, ale horský přejezd. Zpět na místo svého pobytu se dopravíte veřejnou dopravou či skibusy.

 

Dvoudenní přejezd hor na běžkách

Černá hora - Výrovka - Luční bouda - Špindlerovka - Sněžné Jámy - Labská bouda - Vosecká bouda - Mumlava - Harrachov

Cestu po hřebenech je možné absolvovat jen v případě vhodného počasí bez laviného nebezpečí. Dbejte proto aktuálních informací a rad horské služby. Tento výlet na běžkách patří k nejkrásnějším trasám Krkonoš.

 

Popis trasy - 1. den

Černá hora – Chalupa Na rozcestí – Výrovka – Luční bouda – Špindlerova bouda. Od horní stanice kabinkové lanovky, která nás doveze na vrchol Černé hory (1299 m) a ukrátí nám tak namáhavý výstup, se vydáte po červené značce (značeno také tyčemi) přes Černou boudu, osadu Lučiny s Kolínskou, Pražskou a Bobí boudou stále po červené až k Hrnčířské a Náchodské boudě. Odtud dále po červené přes Liščí louku k Lyžařské boudě. Pak stoupáme na Liščí horu (1363 m) a dojedeme k chalupě Na rozcestí. Od ní se vydáme společně s červenou a modrou značkou k chatě Výrovka a poté přes Památník obětem hor již míříme k Luční boudě. Od Luční boudy je to už jenom 6 km na boudu Špindlerovka přes tyčové značení. V okolí je několik chat, kde můžete přenocovat.

Délka první části trasy: 16 km

 

Popis trasy - 2. den  

Špindlerovka – Petrovka – Sedlo nad Martinovkou – Sněžné jámy – Labská bouda – Labská louka – Vosecká bouda – Mumlava – Harrachov. Trasa celkem 22 km. Od Špindlerovky se vydáme podle tyčového značení přes Petrovu bodu dále k sedlu nad Martinovkou a přes Sněžné Jámy sjezdem k Labské boudě. Odtud již podle tyčového značení na Labskou boudu a k Vosecké boudě – zde nás čeká sjezd a pak pohodlná cesta k Mumlavské boudě a vodopádu odkud již dojedeme až do centra Harrachova.

Délka druhé části trasy: 22 km

 

Celková délka trasy

přejezd Krkonoše měří celkem 38 km


Náročnost

středně náročná

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.