Důl Kovárna - Pec pod Sněžkou, Krkonoše

 

důl kovarna, pec pod snezkou, snezka, turistika, lucni boudaobjevte dobrodružné podzemí naší nejvyšší hory Sněžky v dole kovárna. Důl byl velmi dobře znám již ve středověku, kdy do divokých hor pronikali první hledači drahých kamenů a pak také horníci. Práce v dole byla velká dřina. Hledání bohatství si vybíralo svou nekrutější daň v podobě mnoha lidských životů. Horníci zde však zanechali velké důlní prostory po těžbě železa, arzenu a mědi, které si dnes můžete prohlédnout. Pokud důl Kovárna navštívíte, tak se určitě teple oblečte. Teplota se zde pohybuje okolo sedmi stupňů Celsia. Podmínkou je také teplá obuv. Dětem musí být více jak 10 let. Podzemní trasa je dlouhá 250 metrů. Čekají Vás nízké profily štoly a příkrá schodiště. Dostanete plášť, přilbu a čelní svítidlo, bude Vás doprovázet zkušený průvodce. Exkurzi do dolu kovárna můžete absolvovat společně s výstupem na Sněžku nebo jako samostatný výlet z Pece pod Sněžkou  (4,5 kilometru po modré turistické značce z centra Pece). Cesta Vám zabere hodinu a půl chůze.


Vstupné

Trasa A: jednotné vstupné 180 Kč

Trasa B: jednotné vstupné 350 Kč

 

Objednávky

Exkurzi do Obřího dolu si můžete objednat v jakémkoliv informačním centru nebo v penzionu a infocentru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Penzion a Galerie Veselý výlet, tel. 499 736 130. Provozovatelem prohlídek je Česká speleologická společnost Albeřice. Před vstupem do dolu podepíšete návštěvní řád. V dole Kovárna se nesmí fotit.

 

Provozní doba

pouze v letní sezóně od 2. 7. do 30. 8. vždy ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli po předchozím zakoupení lístků.

Začátky prohlídek trasy A v 10.30, 13.30 a 16.30 a trasy B 10, 13, 16.

 

 

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.