Na Sněžku

Malá Úpa, Pomezní boudy – Soví sedlo – Jelenka – Svorová hora – Obří hřeben – Sněžka – Sluneční údolí – Jelenka – Malá Úpa, Pomezní boudy

Z Malé Úpy – Pomezních bud můžete také vyrazit až na Sněžku. Je to ideální výchozí místo. Budete se držet červené značky. Přestávku si dejte na chatě Jelenka. Trasa vede pohraniční cestou Česko-polského přátelství. Nejdříve se z Malé Úpy – Pomezních bud vydáte po červené značce přes Smrčinnou stráň stoupáním k Sovímu sedlu (1164 m) a poté za stálého stoupání na chatu Jelenka. Od ní dále po červené souběžně s modrou a tyčovým značením za dalšího stoupání na Svorovou horu (1410 m) a Obří hřeben. Zde začíná vlastní výstup na Sněžku (1602 m). Ze Sněžky zpět po žluté (pozor při sjezdu) přes Sluneční údolí k chatě Jelenka a dále po žluté až do centra Malé Úpy – Pomezních bud.

 

Náročnost

náročná trasa


Délka trasy

16 km

 

Upozornění: pozor na namrzlý sníh při sjezdu ze Sněžky a časté větry ve Slunečním údolí. Trasa vhodná za dobrého počasí.

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.