Růžohorky - chata Jelenka

Růžová hora, Horní stanice lanovky – Sluneční údolí – úpatí Svorové hory – Jelenka – Sluneční údolí – Růžová hora, Horní stanice lanovky

Z Růžové hory je přístup na Jelenku náročnější, ale také o to krásnější. Jedná se o exponovaný terén, kde jsou časté větry a namrzlý sníh. Dbejte proto na vhodný výběr počasí pro Váš výjezd. Cesta značena tyčemi. Z Pece pod Sněžkou si ukraťte cestu výjezdem lanovkou na Růžovou horu.

Z Pece pod Sněžkou vyjedeme lanovkou na Růžovou horu. Od horní stanice lanovky se vydáme po žluté značce s tyčemi směrem na Sněžku, avšak na rozcestí odbočíme společně se žlutou do Slunečního údolí a kolem úpatí Svorové hory zamíříme na chatu Jelenka. Odtud pak po stejné trase až k horní stanici lanovky na Růžové hoře, kterou využijeme pro jízdu dolů do Pece pod Sněžkou.

 

Náročnost

náročná trasa


Délka trasy

celkem 12 km

 

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.