Turistický okruh z Pece na Černou horu a zpět

 

janske lazne, pec pod snezkou, zrcadlovkyZ Pece pod Sněžkou se vydáte k rozcestí u Řeháků po modré turistické značce a půjdete za stálého stoupání přes četné boudy a chalupy na rozcestí u Hrnčířské boudy. Odtud se vydáte po červené značce k Pražské boudě a následně k boudě Kolínské.  Z Kolínské boudy jak jinak než začnete opět stoupat přes Černou boudu až na hřebeh Černé hory. Na Černé hoře můžete také navštívit nově postaveou rozhlednu, kde za dobrého počasí uvidíte pěkně daleko.

Zpět do Pece pod Sněžkou můžete z Černé hory vyrazit od lanovky po žluté na Zrcadlovky, kde poté budete pokračovat po modré přes křižovatku  nad Kolínskými boudami, Thámovy boudy  dále po modré  k Javorskému dolu. Odtud se vydáte po zelené a následně po půl km po žluté do Pece.

 

Délka jednotlivých úseků

  • Pec pod Sněžkou – Hrnčířská bouda (po modré turistické značce) 4,5 km
  • Hrnčířská bouda - Černá hora (po červené turistické značce) 4,5 km
  • Černá hora - Zrcadlovky (po žluté turistické značce) 1,5 km
  • Zrcadlovky - k Javořímu dolu (po modré turistické značce) 7,5 km
  • U Javořího dolu  - Pec pod Snětkou (po zelené a žluté turistické značce) 3 km


Délka trasy celkem

trasa měří celkem 21 km

 

Co navštívíte

Rozhledna na Černé hoře

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.