Z Pece pod Sněžkou do Malé Úpy a zpět

 

pec pod snezkou, mala upa, turistikaZ Pece pod Sněžkou se vydáte po modré značce přes četné samoty a rekreační boudy, chaty a chalupy do Velké Úpy. Odtud pak budete pokračovat dále po modré značce za stálého stoupání  přes stráně s rozkošnými horskými boudami až do Dolní Malé Úpy. Z Malé Úpy můžete udělat krátkou odbočku ke Spálenému mlýnu a pak dále pokračovat modré značce do Horní Malé Úpy až k romantickému horskému kostelíku. 

 

Zpět do Pece můžete buď turistickým autobusem nebo se vydat pěšky po červeně značené trase k Chatě Večerka odkud se vydáte po modré značce na Rybárnu a dále stále po modré k Vlašským boudám, kde  modrá končí a následuje zelená trasa, která Vás dovede na rozcestí zeléné a opět modré u Thámových bud. Odtud se vydáte po modré trase do Javořího dolu, kde se vydáte po zelené trase k Javorským boudám. Od Javorských bud už jen sejdete po žluté do centra města Pec pod Sněžkou.

 

Délka jednotlivých úseků

  • Pec pod Sněžkou – Velká Úpa (po modré turistické značce) 2,5 km
  • Velká Úpa - Dolní Malá Úpa (po modré turistické značce) 6,5 km
  • Dolní Malá Úpa  - Chata Večerka (po červené turistické značce) 2 km
  • Chata Večerka - Rybárna (po modré turistické značce) 5,5 km
  • Rybárna  - Thámovy boudy (po modré a zelené turistické značce) 3,5 km
  • Thámovy boudy - Pec pod Sněžkou (po modré, zelené a žluté turistické značce) 4,5 km
     

Délka trasy celkem

trasa měří 24,5 km

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.