Na Výrovku a zpět do Pece

 

pec pod snezkou, vyrovka, lucni boudaNa Výrovku se můžete dostat po stejné trase jako na Luční boudu z Pece pod Sněžkou, směrem na Sněžku. Nejdříve půjdete po zelené značce k chatě na Růžohorkách a odtud již po žluté značce na vrchol Sněžky. Tuto část cesty si můžete ukrátit díky sedačkové lanovce na Sněžku. Z vrcholu Sněžky se pak vydáte po červené turistické značce k polské Slezské boudě (sedlo pod Sněžkou) a odtud již po modré na Luční boudu. Od Luční boudy se vystoupáte  dále po červené značce k Památníku obětem hor a dále mírným sestupem k chatě Výrovka. Z chaty Výrovka můžete sejít zpět do Pece pod Sněžkou po zeleně značené trase.

 

Délka jednotlivých úseků

  • Pec pod Sněžkou - Sněžka (po zelené a žluté turistické značce) 4,5 km
  • Sněžka - Luční Bouda  (po červené a modré turistické značce) 4 km
  • Luční Bouda - Výrovka (po červené turistické značce) 2,5 km
  • Výrovka  - Pec pod Sněžkou (po červené turistické značce) 5 km
     

Celková délka trasy

trasa měří celkem 16 km

 

Cestou navštívíte

Sněžka, Luční bouda, Výrovka

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.