Pec - Obří důl - Sněžka

pec pod snezkou, snezkaPec Pod Sněžkou (náměstí, rozcestník tras), odtud se již vydáte po modré turistické značce směr k lanové dráze na Sněžku a dále po modré značce k několika soukromým turistický chatám (minete třeba boudu Máma) a dotknete se chaty Pod Studniční horou. Minete Kavinovu desku a záhy stanete před krásnou horskou kapličkou, která stojí u Obřího dolu. Odtud začíná kamenná cesta příkře stoupat, nejdříve dojdete k dolu Kovárna (který můžete spojit s návštěvou), Dixově kříži a pakk  bývalé Obří boudě - sedlu pod Sněžkou. Zde jste již na hřebenu Krkonoš u polské Slezské boudy. Po červeně turistické značce zamíříte k poslednímu příkrému po kammených kvádrech na vrchol Sněžky.

 

Upozornění

Výstup je poměrně příkrý, doporučujeme kvalitní obuv, nejlépe kotníkovou turistickou obuv. Cesta je postavena z větší části z velkých kusů kamenů a o to je cesta náročnější.

 

Celková délka trasy

z Pece až na vrchol Sněžky je délka trasy 8 km

 

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.