Pomezní boudy - Sněžka

 

pomezni boudy, snezka, Trasa vede po hlavní turistické krkonošské magistrále. K Pomezním boudám jezdí z Pece pod Sněžkou turistický autobus. Na Pomezních boudách máte také několik příležitostí k občerstvení a je zde také rozcestník turistických tras. Vy se vydáte po červené značce cestou česko-polského přátelství, která téměř kopíruje státní hranici. Cesta je příjemná. Čekají Vás výstupy na Soví sedlo, Svorovou horu a samozřejmě Sněžku. Je to jedna z nejpohodlnějších cest na Sněžku.

Trasa

Pomezní Boudy – Soví sedlo–  Jelenka - Svorová hora – Obří hřeben - Sněžka


Délka trasy

trasa z Pomezních bud na Sněžku je dlouhá 7, 5 km

 

Kam dál ze Sněžky

můžete se vydat buď sestupem po kamenité cestě na Sedlo (bývalá Obří bouda, je na Polské straně) pod Sněžkou (cca 1,5 km) odkud se  můžete dalším sestupem po opravdu kamenité cestě vydat Obřím dolem do Pece pod Sněžkou ( 7,5 km)  a pro ty kteří ještě nemají ještě dost se můžou vydat ze Sedla po modře značené trase na Luční boudu (2,5 km), kde se můžete občerstvit, ale také strávit přijemný večer s přenocováním. Z Luční boudy se nabízejí dvě možnosti:

  1. Ti kteří jsou na vícedenní tůře pokračovat dál směrem na Boudu o Bílého Labe na Špindlerovku
  2. po červeně značené trase na boudu Výrovku (2,5 km) a poté sestup po zeleně značené trase zpět do Pece pod Sněžkou (cca 5 km)

 

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.