Lanová dráha na Sněžku

 

lanovka snezka - pec pod snezkouV Peci pod Sněžkou je k dispozici také pohodlnější cesta, jak se dostat na Sněžku. Díky lanovce na Sněžku můžete zvolit ten nejsnazší výstup. Je to nejstarší lanová dráha svého druhu v Evropě a v roce 1999 oslavila 50 let úspěšného provozu. První úsek na Růžovou horu byl budován již v roce 1949. Visutá lanová dráha dnes slouží k přepravě osob, zavazadel a k zásobování horských turistických chat. K přepravě slouží 105 osobních dvoumístných sedaček. Přepravní kapacita je 250 osob za hodinu. Lanovka je provozována ve dvou úsecích Pec pod Sněžkou – Růžová hora – Sněžka. Lanovka z Pece Vás nejdříve dopraví do mezistanice na Růžové hoře ve výšce 1344 metrů nad mořem. Poté již pojedete přímo na Sněžku. Během půlhodiny překonáte převýšení 680 metrů. Na vrcholku se pne horská kaplička sv. Vavřince, Polská bouda a česká Poštovna s možností občerstvení. Nejdete tu četná vyhlídková místa do českých a polských Krkonoš. V provozu je po celý rok s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám a viditelnosti.  Sněžka je v letních měsících výhodným výchozím místem pro celou řadu pěších výletů. Můžete zavítat například do Obřího dolu, k Obří boudě, na Luční boudu, Výrovku, Kozí hřbety, chatu Jelenku, Pomezní boudy, Chatu na Růžohorkách, Janovy boudy a Portášky, kde je další lanovka (Velká Úpa - Portášky) a další zajímavé cíle. 

 

Provozní doba lanovky

od 8:00 do 19:00.
 

Ceník jízdy na Sněžku

jednosměrná pro dospělé činí 210 Kč, pro děti a ZTP 100 Kč, zpáteční jízdenka činí 390 Kč,pro děti a ZTP 170 Kč, děti do pěti let mají jízdu zdarma. Přeprava jízdních kol je na obou úsecích vyloučena.

 

Kontakt

Lanová dráha Sněžka a.s.
Pec Pod Sněžkou 230
Tel: 499 895 138
Tel: 499 895 137

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.