Malá Úpa

 

mala upa - lyzovani, ubytovaniMalá Úpa je malebná horská obec, která je ideálním místem pro klidně strávenou rodinou dovolenou. V létě i v zimě je zde stále co dělat. Nabízí mnoho pěších stezek, cyklotras, běžecké stopy a také lyžařský areál. V okolí je mnoho zeleně a vzácné horské květeny se svěžími loukami a pastvinami. Každého vášnivého houbaře potěší zdejší lesy. Stejně tak je zde velká hojnost borůvek. Malá Úpa leží ve východní části Krkonoš v blízkosti Velké Úpy a Pece pod Sněžkou. Je tedy v centru dění a v okolí všech turistických atraktivit, ale zároveň si ponechává svoje osobité podmanivé kouzlo. Je zde báječné ticho a klid. Na dohled uvidíte Sněžku, která leží na katastru obce a je také jejím nejvyšším bodem (1602 m.n.m.). V minulosti zde žili převážně drsní horalové, kteří se živili chovem skotu, těžbou dřeva a dolováním železné rudy. Sem tam si přilepšili pašováním přes blízké hranice. Dnes je Malá Úpa převážně rekreační obcí. Najdete zde plné zázemí pro turisty. Množství ubytovacích zařízení a stylových restaurací je samozřejmostí. Středem obce je romantický horský kostelík svatého Petra a Pavla. Všude okolo jsou na stráních roztroušené rázovité horské chalupy, chaty, boudy a útulny. K oblíbeným cílům pro gurmány patří v létě i v zimě stylová hospůdka U kostela. K dalším výborným restauracím patří Sokolí boudy  s vynikajícím vínem nebo chata Rusalka, která pořádá domácí zabijačky. Přijeďte a přesvědčte se sami.
 

Malá Úpa v zimě

V zimním období nabízí Malá Úpa výborné podmínky pro aktivní dovolenou. Pobyt zde je přímo ideální pro rodiny s dětmi. V zimě je v provozu ski areál s kvalitním zázemím, jsou zde lyžařské školy a ski servisy s půjčovnami lyží. Po lyžování můžete využít sportovního vyžití v Malé Úpě nebo v blízké Peci pod Sněžkou. Co si takhle protáhnout tělo v bazénu, zahrát si ricochet nebo si zajít na příjemnou masáž? Můžete posedět v jedné z příjemných hospůdek nad svařákem a dobrým jídlem. Po setmění zakuste večerní lyžování. Pro milovníky běžek je Malá Úpa jako stvořená. V okolí totiž najdete dostatek krásných a upravovaných tras, které vedou zasněženou krkonošskou přírodou.

 

Malá Úpa v létě

V létě je k dispozici množství pěších tras pro ty nejkrásnější horské túry. K neoblíbenějším cílům patří Sněžka, Pomezní boudy, polská strana Krkonoš, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Rýchory, Janské Lázně nebo Černá hora. Nezapomeňte také ani na návštěvu oblíbených horských bud jako je ku příkladu chata Jelenka, chata Borůvka, Pomezní bouda nebo chata Krakonoš ve Spáleném Mlýně. Novinkou je Pohádková stezka. Můžete si také zahrát hru Krakonošovo království. V obci najdete informační centrum, autobusovou dopravu, sportovní zázemí, značené cyklostezky a cyklobusy. K oblíbeným cyklostezkám patří výlet z Pomezních bud do Trutnova – čeká Vás báječný sjezd nebo cyklotrasa do horského krkonošského městečka Žacléře. V obci najdete také nový bowling bar (u centrálního parkoviště).
 

 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.