O Peci pod Sněžkou

 

pec pod snezkou - lyzovani, ubytovani, turistikaVýznamné centrum zimní a letní turistiky Pec pod Sněžkou najdete ve východních Čechách v našich nejvyšších horách Krkonoších. Veškeré zázemí Pece pod Sněžkou je Vám k dispozici po celý rok. V létě je na prvním místě horská turistika a letní sporty, v zimě naopak svou vládu přebírají lyžařské areály se sjezdovkami, parky pro snowboard a běžecké trasy. Pec pod Sněžkou leží v nadmořské výšce 750 metrů a v současné době eviduje 600 stálých obyvatel. Najdete zde rozmanitou ubytovací kapacitu, horské boudy a roubené chaloupky k soukromé rekreaci. Obcí protéká řeka Úpa, Zelený a Luční potok. Z Pece se Vám naskytne nádherný pohled na okolní vrcholky hor – Černou horu, Jelení vrch, Liščí horu, Studniční horu a nejvyšší vrchol České republiky Sněžku s 1602 metry nad mořem. K Peci pod Sněžkou náleží také některé sousední osady a střediska jako třeba turisticky velmi oblíbená Velká Úpa. Dále pak četné horské osady i samoty, které najdete na úpatí hřebenů hor. Město Pec pod Sněžkou a přilehlé obce i osady se nacházejí na území Krkonošského národního parku. Pec pod Sněžkou je dnes centrálním střediskem oblasti východních Krkonoš a má zde vůdčí postavení.

 

NĚCO HISTORIE PECE POD SNĚŽKOU

Velmi zajímavá je také historie tohoto turistického městečka. Již samotný název obce nám napovídá, že se ve zdejších pecích kdysi tavilo železo a měděné rudy. Dělo se tak především v přilehlém Obřím dole, kde se ruda těžila od 16. do 19. století. Později byla těžba utlumena a z osady se posupně stalo vyhledávané turistické středisko. K velkému rozmachu turistiky došlo zejména po první světové válce. K rozvoji cestovního ruchu přispěla také výstavba lanové dráhy na Sněžku ve dvou úsecích Pec – Růžohorky – Sněžka. Stavba byla realizována v období let 1948 – 1950. Později se začali budovat kvalitní lyžařská zázemí, turistické značky pro turisty a další nutnosti k rozvoji turismu. I dnes není práce u konce a místní podnikatelé se neustále snaží zkvalitňovat a rozšiřovat své poskytované služby pro spokojenost návštěvníků.
 

Pec pod Sněžkou disponuje širkou nabídku ubytování různých kategorií. Vybrat si můžete o klasických horských chat až po luxusní hotely a penziony. Rezervujte si včas ubytování Pec pod Sněžkou.

 

PEC POD SNĚŽKOU ZAUJME PO CELÝ ROK

Letní radovánky v Peci

K letním radovánkám patří především turistika v horách a pěkné naučné stezky jako třeba na hrádek Aichelburg, Okolo Pece, Zelený potok nebo Vlčí jáma. V nabízených službách mají své místo i výlety s horskými průvodci. Rovněž cyklisté nepřijdou zkrátka. K dispozici jsou jednodenní autokarové výlety do Krkonoš a Podkrkonoší, které pořádají místní informační a cestovní kanceláře. K populárním aktivitám patří vyjížďky kočáry s koněspřežním. V létě najdete v Peci vyhlídkový vláček. Stejně také můžete využít široké sportovní zázemí od tenisových kurtů až po fitness.

 

Zimní radovánky v Peci
V zimním období na Vás čekají skutečné lyžařské hody. Zdejší ski areály jsou na té nejvyšší úrovni. Nabízí rozmanité sjezdovky, parky pro snowboard, lanovou dráhu na Hnědý vrch a další. V Peci pod Sněžkou a okolí najdete několik kvalitních lyžařských areálů s větší či menší plochou. Vybere si každý – začátečníci, rodiny s dětmi, snowboardisté i zkušený lyžaři. Z atraktivní nabídky jmenujme alespoň lyžařský areál v Peci pod Sněžkou a ski areál Portášky ve Velké Úpě, běžecké tratě po těch nejkrásnějších horských trasách, oblíbenou lyžařskou běžeckou trať zvanou Krkonošská magistrála, lyžařské školy, servisy a půjčovny, snowparky pro snowboadisty, půjčovny saní, saně tažené koňmi a ski taxi. Po lyžovačce pak jistě nepohrdnete koupáním v hotelových bazénech či hodinou squashe ve zdejším fitku nebo se uvolníte na příjemné masáži.

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.