Velká Úpa

 

velka upa - lyzovani, ubytovaniObec Velká Úpa je dnes součástí Pece pod Sněžkou, se kterou sousedí. Velká Úpa je jedno z nejznámějších horských středisek rekreace v Krkonoších. Leží při hlavní komunikaci na Pec pod Sněžkou. Avšak četné romantické horské chalupy, boudy a chaty jsou rozmístěny na okolních stráních, samotách a osadách. Obec je velmi rozsáhlá a táhne se v délce 5 kilometrů po obou březích Úpy. V okolí najdete vrcholky Černé hory, Vlašského vrchu, Javoru a Světlé hory. A proč si vybrat pro svůj víkendový či prázdninový pobyt právě Velkou Úpu? Na každého návštěvníka zde čeká rajský klid a ticho. Okolo nádherná zeleň, svěží louky a temné lesy. Obcí protíná množství turistických tras a cyklostezek. V zimě jsou k dispozici lyžařské areály a soukromé vleky u chat. Další možnosti sportovního vyžití najdete v blízké Peci pod Sněžkou. Zdejší horské klima má blahodárné účinky na lidský organizmus. V minulosti se zdejší obyvatelé živili převážně těžbou rud. Dnes má zelenou především cestovní ruch.

 

Velká Úpa v zimě

V zimě hraje prim především lyžování. Můžete navštívit lyžařské areály přímo ve Velké Úpě, které disponují kvalitním zázemím. K dispozici Vám jsou také okolní ski areály v Peci pod Sněžkou a Malé Úpě. Využijte nezapomenutelného večerního lyžování. Po pořádné lyžovačce zajděte do některé z hospůdek na krkonošské speciality. V blízkých Janských Lázních si můžete dopřát regenerační masáž a pak směle vyrazit na běžkách po romantickém okolí Velké Úpy. Další sportovní vyžití najdete v Peci pod Sněžkou. Obcí jezdí také četné skibusy.

 

Velká Úpa v létě 

Léto ve Velké Úpě je ve znamení horských túr a aktivního odpočinku. Je tu také lanovka na Portášky, která Vás vyveze na horský vrchol a Vy se tak vyhnete stoupání. Navštívit můžete Sněžku, Pec pod Sněžkou, Pomezní boudy, chatu Jelenku, Malou Úpu, Pohádkovou stezku, Horní Maršov, Horní a Dolní Albeřice, Rýchory, Janské Lázně a Černou horu. Cyklisté jistě nepohrdnou stezkou do Pece nebo do Trutnova a na Pomezní boudy. Navštivte také oblíbená lanová centra v Peci pod Sněžkou a Janských Lázních nebo koupaliště a muzeum v Trutnově.

Průvodce pro Vás...

s rezervací ubytování získáte jako bonus turistického průvodce regionu Pec pod Sněžkou ke stažení  zdarma 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a  dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.