Adršpašsko -Teplické skály

 

adrspassko-teplicke skalyAdršpašsko - Teplické skály, kouzelné místo spojující malebnost a romantiku, kterou po milióny let sama  příroda   vytvářela. Tento malebný kout naleznete při hranici s Polskem na severovýchodě České republiky, vzdálený od Pece pod Sněžkou 44 km. Turisté sem přijíždějí obdvivovat krásy regionu po staletí. Pro svoji unikátnost vzácného přírodního úkazu, zde byla  již roku 1933  vyhlášena Národní přírodní rezervace Adršpašsko - teplické skály, čítající 1771 hektarů. Rezervace se rozprostírá  v tzv. trojúhelníku mezi obcemi Adršpach, Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály.

V Adršpašsko - teplických skalách objevíte skalní města, staré hrady, skály tyčící se vysoko do nebeadrspassko-teplicke skaly různé lávky , žebříky, které budete zdolávat, ale také romantická místa  stvořená nejen  k  procházkám, tak i k  výletům na kole.

Teplické skály jsou známé pro svoji divokost, těžší terén skalních měst, ale také pro svůj ojedinělý a nejrozsáhlejší labyrint  podzemních prostor v Evropě nesoucí jméno Poseidon. Poseidon, to  jsou, obrovské jeskyně, soutěsky, propasti, podadrspassko-teplicke skalyzemní jezera, které dohromady tvoří 27 km dlouhý podzemní systém.

Adršpašské skály, jsou význačné pro romantické procházky skalními městy, vodopády, známou projížďkou na pramici jezera v hlubokém nitru skal, ale také třeba pro svá romantická zákoutí a místu u jezera staré pískovny. Ne nadarmo zde potkáte zahleděné páry, ale i rodiče s dětmi a kočárky. Každá z oblastí má svůj starý skalní hrad se zajímavou historií.

Dohromady s Broumovskými stěnami a velkým množstvím  zajímavých památek v okolí, je region Adršpach skvělým místem pro strávení Vaší dovolené. Za zmínku  stojí, kaple  Hvězda s proslulou  turistickou restaurací v Broumovských stěnách, Česká Skalice se známým Babičiným údolím a zámkem Ratibořice, ale také vojenská pevnost Dobrošov, Josefov, zámek v Náchodě a mnoho dalších.

Vyražte do "Adru" jak se toto místo lidově nazývá, místa Vašeho odpočinku. Záleží na Vás, zda budete chtít  jen tak pohodlně lenošit nebo se vydat za náročnějšími tůrami do útrob skal nebo jako mnozí nadšenci zdolat jeden z mnoha vrcholků skal.  Rádi Vám zajistíme  ubytování,  různé programy aktivního vyžití až po doporučení tipů na výlet.

Více informací: www.region-adrspach.cz

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.