Chata Jelenka - na dosah Sněžky

 

chata jelenka - pec pod snezkouPokud hledáte nefalšovanou romantiku, pak je pro Vás chata Jelenka jako stvořená. Leží vysoko v horách až na samém hřebeni Krkonoš v blízkosti Pomezních bud (Horní Malá Úpa). Až k Pomezním boudám Vás vyveze autobus, pak už půjdete pěšky. Chata Jelenka leží na velmi dobře schůdné pěší trase, která vede na Sněžku, přibližně v polovině trasy. Můžete zde strávit romantickou noc a za ranního rozbřesku sluníčka se vydat pokořit naši nejvyšší horu. Je to vskutku nezapomenutelný zážitek. Dalekohledy a fotoaparáty s sebou! Chata Jelenka byla založena v roce 1936. Původně sloužila jako lovecká chata hraběte Czernina – Morzina.

Chata se nachází v malebné partii východních Krkonoš na východním svahu Svorové hory. Má jedno krásné prvenství. Je to nejvýše položená horská bouda v této oblasti. Vždyť také leží v nadmořské výšce 1260 metrů! Na dosah budete mít několik turistických stezek a hraniční přechod do Polska (ten přímo vyzývá k návštěvě sousedního horského městečka Lubavka a horského střediska Karpacz). A hlavně za zády máte Sněžku. Chata byla rekonstruována, nabízí ubytování a stravování ve stylové restauraci. Na jídelním lístku jsou polévky, hotová jídla i minutky. Chata nabízí ticho, klid a podmanivé kouzlo.

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.