Chata Výrovka - Pec pod Sněžkou

 

vyrovka, pec pod snezkou, snezkaHorská Chata Výrovka se nachází v horském sedle v nadmořské výšce 1356 metrů. Je důležitou křižovatkou turistických cest a běžeckých tras. Známé výletní místo v rozsoše Luční hora – Černá hora. Poblíž dnešní chaty Výrovka stála dříve Havlova bouda založená roku 1926, která však v letech 1947 – 1948 částečně vyhořela. Jako jedna z mála horských zničených chat však byla Výrovka obnovena. V okolí bohatě roste vzácná horská květena. Chata poskytuje ubytování hotelového typu a stravování. Je zde stolní tenis, sauna a malá posilovna. V okolí možno podnikat výlety na Sněžku, k památníku obětem hor, Luční boudu, do Pece pod Sněžkou či Špindlerova Mlýna. V zimě možnost běžkování.

 

Jak se dostat na chatu Výrovka

z Pece pod Sněžkou je výstup k chatě Výrovka středně náročný. Vydáte se po zelené turistické značce přes Richterovy boudy po široké zásobovací cestě a dále po cestě s nízkými smrčky a výhledy na Liščí horu vzhůru k Výrovce.   Délka trasy 5 km.  Pakování není možné. Doprava k chatě je zajištěna vlastními vozidly boudy.  Otevřeno po celý rok.

Další možností se dostat na chatu Výrovka je možné např. z Pomezních bud přes Sněžku.

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.