Rozhledna Černá hora - Jánské lázně, Krkonoše

 

cerna hora - janske lazneRozhlednu naleznete v nadmořské výšce 1289 metrů na stejnojmenné Černé hoře nedaleko turistického střediska Janské lázně. Rozhledna Černá hora byla slavnostně otevřena 1. ledna 1998, je vysoká 25,7 metru, výhledová plošina je ve výšce 21 metrů, na kterou vede točité schodiště o 106 schodech.  Z rozhledny budete mít krásný výhled, dohlédnete např. na nedalekou Sněžku.

 

 

 

Jak na rozhlednu

z centrálního parkoviště v Janských lázních, kde také začíná kabinová osmimístná lanovka, která Vás vyveze na vrchol hory. Padesát metrů od výstupu z lanovky se nachází rozhledna Černá hora. Pro milovníky pěší turistiky vede z Jánských lázní 5,5 km dlouhá červeně značená turistická trasa až přímo na vrchol.

 

Provozní doba rozhledny

za příznivého počasí pondělí až pátek: 14.15 - 16,00 | sobota - neděle: 10.15 - 16.00

o letních prázdninách 10.15 - 16.00 (za pěkného počasí do 17.00)

 

Tip na celodenní rodinný výlet

Doporučujeme vyjet kabinovou lanovkou na vrchol Černé hory, odtud se vydat po červeně značené turistické značce na Lučiny (většinu trasy budete klesat). Během cesty se nezapomeňte pokochat krásným výhledem z rozhledny a třeba se také občerstvit v hotelu Černá bouda. Před Lučinami zahnete do leva a vydáte se po modře značené turistické trase zpět do Jánských lázní. Cestou budete zdolávat dvě mírnější stoupání, určitě se cestou zastavte občerstvit na Zrcadlovkách (horská chata Vendlovka) a potom již z kopce do Jánských lázní. Tato trasa se dá zvládnout i s kočárkem, i když z Černé hory klesání je občas prudší. Celková délka trasy činí přibližně 13 km.

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.