Sněžka - Pec pod Sněžkou

 

snezka - pec pod snezkouK nejatraktivnějším cílům patří samozřejmě výstup na nejvyšší horu České republiky Sněžku, která se pne v 1602 metrech nad mořem. Výstup si můžete ukrátit za pomocí vysuté lanovky, která míří přímo na vrchol. Odtud potom máte možnost podniknout mnoho výletů Třeba na Luční boudu, Výrovku, Pomezní boudy nebo do Obřího dolu či na chatu Jelenku.

  

 

Pokud chcete zvolit pěší výstup na Sněžku, pak máte hned několik možností:

 

Z Pomezních bud až na vrchol

K nejlehčím výstupům patří pěší cesta na Sněžku z Pomezních bud.   Na Pomezní boudy se dostanete autobusem z Pece pod Sněžkou. Poté po červené značené turistické trase cca 4km (česko - polského přátelství) se dostanete pěšky k chatě Jelenka a odtud již budete stoupat přes Obří hřeben až  na Sněžku 4km. Celková délka trasy cca 8 km.

 

Z Pece přes Růžovou horu

K dalším relativně schůdným možnostem patří výstup z Pece pod Sněžkou po zelené turistické trase na  Růžovou horu  cca 3 km a chatu na Růžohorkách, která je vyhlášená svou dobrou kuchyní. Z Růžohorek budete následně pokračovat po žluté turistické značce až na vrchol Sněžky cca 3,5 km. Celková délka trasy cca 6,5 km.

 

Nejobtížnější, ale nejkrásnější cesta Obřím dolem

Patrně nejobtížnější a také nejhezčí výstup je po modře značené turistické trase  z Pece pod Sněžkou přes Obří důl 7 km na sedlo a následně finální výstup po červené  1,5 km na vrchol Sněžky. Vyhledy jsou vskutku nezapomenutelné jak na celý obří důl, Studniční horu, tak nakonec i na Sněžku.  V letním období si můžete v Obřím dole také prohlédnout důl Kovárna, který byl zpřístupněn v roce 2004 a je vzpomínkou na zašlou slávu zdejšího hornictví.

 

Lanovka na Sněžku:

Pohodlně lanovkou na nejvyšší vrchol


Poštovna na Sněžce

Na vrcholu nezapomeňte navštívit Českou Poštovnu, kde si nejen můžete zakoupit upomínkové předměty, ale také se pokochat výhledy z vyhlídkové plošiny. Více na www.postovnasnezka.cz


Další informace o Sněžce: www.horasnezka.cz

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.