Hrádek Aichelburg

 

Hrádek Aichelburg, Horní Maršov, KrkonošeZříceninu lesního hrádku Aichelburg najdete nad Horním Maršovem respektive v místní části Temný důl. Jedná se o krásnou ukázku období romantismu 19. století. Hrádek byl vybudován v roce 1863 na panství Bertholda Aichelburka, který se zasloužil o zlepšení životní úrovně poddaných na Maršovsku. Hrádek evokuje dojem tajemné středověké tvrze. V současné době je hrádek obnoven a zpřístupněn veřejnosti.

 

 

Jak se dostat na hrádek 

k hrádku Aichelburg se dostanete z Horního Maršova – Temného dolu od penzionu a informačního centra Veselý výlet. Od Temného dolu je k hrádku Aichelburg vyznačená turistická trasa dlouhá cca 1 km.

 

Vstupné 

klíče od hrádku si můžete vyzvednout v informačním centrech Veselý výlet v Peci pod Sněžkou a v Horním Maršově – Temném dole, zde sídlí správa hrádku. tel. 499 736 130. Za vypůjčení klíčů se platí mírné vstupné. Záleží na turistovi. Finanční prostředky jdou na obnovu hrádku a úpravu turistické trasy k Aichelburgu. 

 

Provozní doba

denně od 8:30 do 18 hod. od 8. května do 2. listopadu a od poloviny prosince do Velikonoc.

 

Ubytování Krkonoše

Ověřené hotely v Krkon oších - rodinná dovolená jak má být. Vyberte si ze široké nabídky ubytování a využijte služeb rezervačního centra ubytování v Krkonoších. Skvělá nabídka ubytování, nízké ceny a žádné poplatky.

Doporučujeme

Jizerské hory

Adršpach a Adršpašské skály ubytování

Ubytování Pec pod Sněžkou

Ubytování a dovolená v Česku - kvalitní ubytování ve Východních Čechách, Českém Švýcarsku a dalších regionech ČR

Objevte krásy Národního parku Českosaské Švýcarsko. Prohlédněte si nabídku ubytování České Švýcarsko a vyražte za zážitky do krajiny pískovcových skal, romantických míst a nepřeberných zážitků.